Eerste netwerk ervaringen...

Eerste netwerk ervaringen...

#4525 - Part 9 - Piet-Jan op de Hoek

Eerste netwerk ervaringen, PrinterToegang, etc.

'Netwerken'

Onlangs heb ik met behulp van een nulmodemkabel (MAC-GG in Bussum, f 10,=) mijn eerste stappen op het gebied van 'netwerken' gedaan. Aan de ene kant bevond zich mijn LC II en de andere kant koppelde ik aan mijn zojuist aangeschafte PowerBook 150, waarover elders meer.

Ik moet zeggen dat dat zeer leerzaam is. Het is mij nog niet duidelijk wat precies het verschil tussen een nulmodemkabel en een printerkabel is, maar misschien kan iemand me dat uitleggen, temeer daar ik voor de nulmodemkabel maar f 10,= hoefde neer te leggen en op het zelfde adres later f 25,= moest neertellen voor een nieuwe printerkabel.

In ieder geval kan ik uit ervaring zeggen dat het vreselijk leuk is om met de bij systeem 7.5 bijgeleverde netwerksoftware (AppleShare) wat te gaan zitten klooien en dat het backuppen en synchroniseren van de nodige documenten van de PowerBook naar de LC II op deze manier erg eenvoudig gaat. Ik heb daarvoor met de Extension Manager een aparte set minimale extensies voor netwerkgebruik gecreëerd.

Printer, zonder AppleTalk aansluiting, delen via de extensie PrinterToegang

Mijn LaserWriter LS kan ik nu ook, ondanks het ontbreken van AppleTalk op deze printer, via het netwerkje benaderen; onder gebruikmaking van de printerdriver van de LaserWriter 300 en de extensie PrinterToegang, bereikbaar via 'opties' vanuit het printerdialoogkader dat je krijgt vanuit de kiezer op de computer waar de printer daadwerkelijk aan verbonden is. Dat is een hele mond vol.

De printerdriver van de LaserWriter 300 levert bovendien het voordeel op van de mogelijkheid van grijswaarden printen, wat met de oorspronkelijke driver van de LS niet kan, maar dat is inmiddels in de kringen van MCB bekend. Hoe gaat het printen nu precies in het werk? Ik heb op beide computers achtergrond-printen ingeschakeld, niet de meest snelle methode maar dan zie je precies wat er gebeurt. Eerst geef je, in mijn geval op de PowerBook een printopdracht, deze wordt netjes gespoold naar de PrintMonitor op de PowerBook, wordt zichtbaar wanneer je PrintMonitor bekijkt, vervolgens wordt het een en ander van de PowerBook overgeseind naar de andere computer en verschijnt daarop in het PrintMonitor dialoogkader op die computer, totdat het uiteindelijke printen daar vandaan wordt uitgevoerd.

Mocht er iets misgaan, papier op of zo dan wordt op beide computers het signaal gegeven wat er mis is. Ik moet zeggen dat ik dat toch een heel bijzondere ervaring vond, zeker als ik al die opgeblazen verhalen van DOSsers hoor hoe moeilijk het werken met, en installeren van netwerken toch is en wat er dan allemaal al niet misgaat. Ik raad iedereen die in de gelegenheid is om dit te doen om ook eens de stap te wagen en dan blijkt dat het veel eenvoudiger is dan veel mensen je doen geloven. Je kunt gelijk allerlei bezwaren bijvoorbeeld op je werk gewoon ontzenuwen omdat je nu je zelf wat netwerk-ervaring hebt gewoon de vloer met die zogenaamde deskundigen met hun bergen veelal onzin-jargon aanveegt.

Een wat uitgebreider Netwerkje

Nu de eerste stappen met netwerken zijn gezet ga ik proberen een wat uitgebreider netwerk op te zetten. In een Mac blad heb ik daarover een aardig artikeltje gelezen over hoe je zelf de nodige hardwarematige koppelingen in elkaar kan zetten. Waarom kan je trouwens niet via en printer- en modempoort niet via gewone nulmodemkabels of zo een serie Macs aan elkaar koppelen maar moet dit met phonet-achtige connectoren.

Ik heb het nog even niet gedurfd om daarmee te experimenteren. Het zou er wel een stuk eenvoudiger (en meer plug and play) van worden en het zou een stuk zinvoller zijn dan dure Ethernetvoorzieningen inbouwen zoals thans bij de wat duurdere apparaten. Enfin, zodra ik wat verder ben zal ik misschien weer eens wat op papier zetten, maar vaak ontbreekt mij de nodige tijd. Mijn plannen zijn om niet alleen mijn LC II, de PowerBook en de LC van mijn vriendin aan elkaar te koppelen maar ook als het mogelijk is mijn oude 512 ED (1 Mb) die nog draait op systeem 6.05.

Of levert dat misschien onoverkomelijke problemen op, ik bedoel verschillende systeemversies op één netwerk? Of moet ik daarvoor misschien naar een nieuwere versie van systeem 6? Als dat allemaal draait wil ik ook nog eens proberen om de 286, een oud lijk dat ik van mijn werk heb ook in het netwerk op te nemen, als daar tenminste niet veel kosten mee gemoeid zijn. Ik zal tenslotte zoiets als een AppleTalk uitbreidingskaart moeten kopen of zo.

Overigens door dat oude lijk uit het IBM-geslacht en door de nieuwere lijken die op mijn werk de bureaus ontsieren realiseer ik me steeds weer wat een ontzettend plezierig en compleet OS het MacOS toch eigenlijk is. De Macintoshes die op mijn werk nog aanwezig zijn worden er successievelijk uitgewerkt. Men heeft bij een groot Haags Ministerie nog nooit van een gemengde omgeving gehoord. En al helemaal niet van gebruikersvriendelijkheid en inspraak bij hardware keuze, maar dit even als hartekreet terzijde.

Is er iemand die ervaringen heeft met iets wat lijkt op wat ik van plan ben of is het allemaal of gedeeltelijk af te raden? Ook voor eventuele verwijzing naar literatuur houd ik mij van harte aanbevolen.

P.S. Terwijl ik me in het begin van deze reactie afvroeg wat nu eigenlijk het verschil is tussen een nulmodemkabel en een printerkabel heb ik de stoute schoenen aangetrokken en met behulp van een gewone originele printerkabel het eerstgenoemde netwerkje gemaakt en zie het gáát gewoon! Mijn vraag dus wat het verschil is tussen printer- en nulmodemkabel is nu alleen maar actueler geworden. Is het ècht allemaal computer-freaken-onzin-jargon of ben ik in mijn onwetendheid mijn computers aan het opblazen. Wie weet raad?

Met vriendelijke groet,

Piet-Jan op de Hoek.

*** Laat de ervaringen maar stromen van onze netwerkers...


Up one level
Back to document index

Original file name: 9602-Eerste netwerk ervaringen...

© Mactivity Estonia 1996



Google

Hot: Index Compatibility Description old Macintosh Games
Copyright © 1995-2005 EUREGIO.NET AG - Legal Use - Privacy Policy - Security Info - Advertise - Contact Info
Last modified: 13/10/2008 - URL: http://www.euregio.net/mactivity/0296nl/X0123_9602-Eerste_netwerk_.html

Some Websites powered by Euregio.Net:

Green House

Detrooz

Euro Pass

Franz-Jost

Handicap

Agri Expo

Nissan

 

Ford

Moebel

Bodarwe

Marketing

Art

SMIG

Weiterbildung

Bischoff

Chateau-Peltzer

Gangolf

Sonnenhof

Webdesign

Steuerberatung

E-Day

BS St.Vith

EKD Design

Drechslerei

Concept Design

Tourism

Wintergardens

Kirchens

Wirtzfelder Schnee

Hedach

Sutures

House of Beauty

Messerich

Zukunft

Eupen-Info

Leufgen

Promoptica

Autisme

Euregiochambers

ZAWM

ZAWM-St.Vith

Rittersprung

Tilgenkamp

Bauko

Ich Bin Online

BSTI

Treuhand Group


Click here for more interesting topics powered by Euregio.Net:

EasyScopes:

weekly horoscopes

astrology information

web cam movies

daily horoscopes

free horoscopes

free love test quiz

calculate compatibility

new music quiz

song lyrics search