* Inhoud Mactivity disk 02/96

* Inhoud Mactivity disk 02/96

#5197 - Part 2 - henk hodiamont

Inhoudsopgave van de Mactivity diskette van deze maand

MCB Update files
Voor de MCB*CAT+ stack is er deze maand weer een 'update file': MCB * CAT * UPDATE 01/96 met de inhoud en de beschrijvingen van de laatste public domain software (PD disk 1820 tot en met PD disk 1824). Open je persoonlijke MCB*CAT+ stack, klik op "Update" en kies het nieuwste 'update file'.

Voor de (MCB#)MAG#ARCHIVIST stack, je eigen tijdschriftenbibliotheek, deze maand de indexen van de Engelstalige bladen MacWorld en MacFormat en de Nederlandstalige bladen AppleWorld- en Mactivity Magazine.

Mactivity Specials
Daily Folder 1.0.1: Dit is een klein, maar fijn, programma dat niets anders doet dan een lege map in de Finder aanmaken en vervolgens automatisch stopt. De naam van die map heeft de huidige datum. Het beste rust dit programma in de map Opstartbestanden zodat het elke dag een nieuwe map kan aanmaken voor bijvoorbeeld een nieuwe job. Het formaat van de datum is natuurlijk aan te passen.

Mactivity Disks 1995: Traditioneel, zoals elk jaar rond deze tijd, een overzicht van de Mactivity disks van het afgelopen jaar. Voor de beginners is er ook weer een informatiekaart aanwezig. Veel plezier met dit overzicht!

HyperCard Stacks
HyperKeyboard 1.5 (#11114): Dit is een HyperCard stack, van Ton Brand, om melodie-scripts in HyperTalk te maken. Je kan composities samenstellen en ze op elk denkbare manier verder bewerken: comprimeer of converteer een melodieregel, of verander zelfs toonhoogte, octaaf en de duur van noten. Plaats composities in een popupmenu van waaruit ze kunnen worden afgespeeld of geïnstalleerd in een andere HyperCard stack. Twee speciale voorzieningen, 'Auto Compression' en 'Test Import of Sound Resources' zorgen ervoor dat HyperKeyboard met kop en schouders uitsteekt boven andere Melody Scripting Tools. HyperKeyboard maakt gebruik van de HyperCard systeemgeluiden, echter je kan ook sound resources uit andere stacks importeren, zonder ResCopy of ResEdit. Een uitgebreide Hulp Tekst is in de stack aanwezig. Leuk om mee te experimenteren, deze stack!

Kans in de Lotto 2.2 (#11114): Met deze HyperCard stack, van Ton Brand, kan je snel en exact al je kansen berekenen in het spel Lucky Ten of elke lotto zoals Lotto 6 uit 41. Je hebt de mogelijkheid je kans te bepalen op bijvoorbeeld 5 goed als je speelt met 6 getallen in de Lotto 6 uit 41. Dit kan bij elke lotto waarbij het aantal getrokken getallen gelijk is aan het aantal gespeelde getallen. Het is nu ook mogelijk je kans te bepalen op bijv. 7 of zelfs 0 goed als je speelt met bijv. 10 getallen in Lucky Ten. De gebruiksaanwijzing zit in de stack onder de Info knop. Veel geluk hiermee!

Games
Delirium 1.1: In een verafgelegen melkweg die om de ster Sol draait heeft de mensheid haar laatste veldslag verloren. Te midden van vernietiging en eenzaamheid hebben toch nog enkele "humanoids" na duizenden jaren weten te overleven. Maar natuurlijk zijn er nog de Zorgons, de heersers, met hun ruimteschepen, die proberen die laatste "humanoids" te vernietigen. Het is dus zaak om de laatste populatie te beschermen tegen de Zorgons. Vandaar dat je zelf dus een leuk klein, maar krachtig, ruimteschip hebt waarmee je op de Zorgons kan schieten. De Zorgons hebben, behalve het afvuren van hun verschrikkelijke wapens dan, ook nog een ander naar gedrag. Ze tillen namelijk onderweg "humanoids" op en vliegen ze naar grote hoogte, waar ze die dan vervolgens laten vallen... Het is dus ook nog eens zaak om die "humanoids" op te vangen voordat ze te pletter slaan in de woestijn of de bergen. Dat en nog veel meer trucs kan je lezen in het programma zelf. Een spannend spel, dat kan ik beloven! Het spel heeft prachtige grafieken, en de geluiden en de muziek is in stereo. Dit spel werkt op een kleuren Mac met minimaal 16 kleuren of grijswaarden op minimaal een 13-inch beeldscherm. Veel plezier ermee!

Third Party docs
Kloon Archief (#10272): Dit FileMaker Pro document, voor gebruik in bijv. een vereniging of als adres database, hoort bij een FileMaker probleemstelling. Het document is naar mijn mening nu al een juweel... De details kan je lezen in het betreffende artikel "FileMaker Pro: Adres Invoer" in de Mactivity stack.

Kloon Necrologie (#10272): Hier even de auteur (Roddy Zecha) van dit FileMaker Pro document aan het woord: "Omdat ik regelmatig betekenissen opzoek in een encyclopedie kwam ik op de gedachte een bestand te maken van mensen die tijdens hun leven van betekenis zijn geweest voor de gemeenschap." Daaruit is dus het Necrologie bestand ontstaan. Indien de leden interesse hebben in het volledig bestand van bijna een megabyte, dan wil Roddy dat bestand wel sturen voor op een public domain diskette. Een goed stukje werk!

Programming & Hacking
37thResEx 1.2.0: Hoe verzinnen ze de naam, nietwaar? Dit is een programma om resources uit bestanden te halen. Het kan op twee manieren werken. 1. Als drag 'n drop, dat wil zeggen je sleept een bestand over 37thResEx en laat het los. Daarna zal een venster verschijnen waarin je de verschillende soorten resources kan selecteren die het programma uit dat bestand dient te kopiëren. Die resources worden vervolgens als ResEdit bestanden netjes in mapjes geplaatst, of indien je daarvoor gekozen had, naar een ander bestand gekopieerd. 2. Indien je het programma zelf start kan je een bestand kiezen door te klikken op "File to scan". Na het kiezen van dat bestand verschijnen de resources in de vorm van menu's binnen 37thResEx, van waar je dan weer kan kiezen welk resource je precies naar de Finder wilt kopiëren.

Art
Deze maand weer enkele nuttige tekeningen in PAINT formaat. Dit keer enkele "Various" tekeningen over verschillende onderwerpen. Deze tekeningen zijn te openen o.a. met MacPaint, SuperPaint, ClarisWorks en andere.

System 7 Stuff
All Midi Fat 1.1.2: Dit programma converteert de meest gangbare Midi muziek bestanden naar QuickTime 2.x muziek films. Een voordeel is dat je geen Midi apparatuur nodig hebt om de muziek te kunnen beluisteren en dat de muziekstukjes weinig schijfruimte in beslag nemen. Theoretisch past een half uur Midi muziek in 100 Kb. Sleep een Midi bestand over dit programma en laat de Mac de rest doen. Het bestand dat daar uit rolt kan men, mits QuickTime geïnstalleerd is, afspelen met de MoviePlayer. Er zit al een stukje ragtime muziek bij om te converteren, zodat je meteen aan de slag kan met experimenteren. Veel plezier bij het beluisteren van de ragtime!

SunBlock 2.3: Er bestaan veel screensavers en een van de bekendste is wel After Dark, maar dat is commerciële software en natuurlijk logisch dat we dat soort software niet publiceren. Een shareware screensaver die toch wel een beetje in de buurt van After Dark komt is deze. SunBlock geeft niet alleen bescherming met betrekking tot het inbranden van de beeldpuntjes (pixels) van je dure beeldscherm, maar ook bescherming voor maar al te nieuwsgierige ogen, door wachtwoord beveiliging. SunBlock heeft achttien verschillende modules waaruit men kan kiezen, figuren, iconen, enz. en men kan zelfs zelf tekst invullen die over je scherm huppelt. Een groot voordeel van SunBlock is dat het een programma is, dus geen extensie conflicten. Gewoon in de map Opstartbestanden, of onder je Appeltje plaatsen en het programma doet de rest. Lees het "readme" voor de details, onder andere ook over de handige "on the fly" toetscombinaties om tussen de verschillende modules te wisselen. Het wachtwoord is overigens te omzeilen, maar voordat iemand in de gaten heeft hoe dat moet, ben je alweer terug bij je Mac... In ieder geval, als de screensaver actief is en je hebt vantevoren een wachtwoord ingegeven, dan zal een "onbekende" toch eerst je wachtwoord moeten invullen voordat het scherm vrij gegeven wordt.

ToScrap 1.1.0: Dit is een drag 'n drop programma. Sleep er een bestand op en de inhoud wordt meteen in je klembord gezet zonder dat je het bestand zélf hoeft te openen. Momenteel kan ToScrap bestanden van het type 'TEXT', 'ttro', 'sfil' en 'PICT' lezen. Als je bijvoorbeeld in de Finder onder het Wijzig menu "Toon klembord" kiest en dat venster open laat hoef je niet eens meer een tekstverwerker te openen om berichtjes te lezen (de tekst wordt immers direct in het Klembord zichtbaar); je sleept gewoon het een na ander tekstbestand op ToScrap. Een comfortabele en snelle manier van lezen. Dubbelklik je het programma, dan krijg je ook nog informatie over het Klembord.

Fonts
Deze maand het font Meduse in
PostScript en TrueType formaat.
Tot de volgende maand!


Up one level
Back to document index

Original file name: 9602- * Inhoud Mactivity disk 0

© Mactivity Estonia 1996



Google

Hot: Index Compatibility Description old Macintosh Games
Copyright © 1995-2005 EUREGIO.NET AG - Legal Use - Privacy Policy - Security Info - Advertise - Contact Info
Last modified: 03/12/2008 - URL: http://www.euregio.net/mactivity/0296nl/X0005_9602-__Inhoud_Mactiv.html

Some Websites powered by Euregio.Net:

Green House

Detrooz

Euro Pass

Franz-Jost

Handicap

Agri Expo

Nissan

 

Ford

Moebel

Bodarwe

Marketing

Art

SMIG

Weiterbildung

Bischoff

Chateau-Peltzer

Gangolf

Sonnenhof

Webdesign

Steuerberatung

E-Day

BS St.Vith

EKD Design

Drechslerei

Concept Design

Tourism

Wintergardens

Kirchens

Wirtzfelder Schnee

Hedach

Sutures

House of Beauty

Messerich

Zukunft

Eupen-Info

Leufgen

Promoptica

Autisme

Euregiochambers

ZAWM

ZAWM-St.Vith

Rittersprung

Tilgenkamp

Bauko

Ich Bin Online

BSTI

Treuhand Group


Click here for more interesting topics powered by Euregio.Net:

EasyScopes:

weekly horoscopes

astrology information

web cam movies

daily horoscopes

free horoscopes

free love test quiz

calculate compatibility

new music quiz

song lyrics search